Aralık’ta DOGE ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: ’10x Yapabilir!’

2022 yılının sonuna gelirken yatırımcılar ve analistler yatırım yapılabilecek altcoin’leri sorguluyor. Popüler meme coin DOGE başta olmak üzere analistler bu 8 altcoin için büyük yükseliş beklentisi içinde. Kriptokoin.com olarak analistlerin Aralık ayında 10x yapması potansiyel olduğunu açıkladıkları altcoin’leri sizlere aktarıyoruz. Popüler meme coin Dogecoin (DOGE) listenin başında DOGE fiyatı Elon Musk’ın Twitter’ı almasının ardından bir […] Yazının devamı için Aralık’ta DOGE ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: ’10x Yapabilir!’

Aralık’ta DOGE ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: ’10x Yapabilir!’

2022 yılının sonuna gelirken yatırımcılar ve analistler yatırım yapılabilecek altcoin’leri sorguluyor. Popüler meme coin DOGE başta olmak üzere analistler bu 8 altcoin için büyük yükseliş beklentisi içinde. Kriptokoin.com olarak analistlerin Aralık ayında 10x yapması potansiyel olduğunu açıkladıkları altcoin’leri sizlere aktarıyoruz.

Popüler meme coin Dogecoin (DOGE) listenin başında

DOGE fiyatı Elon Musk’ın Twitter’ı almasının ardından bir yükseliş yaşadı. Dogecoin, son 30 günde yüzde 25,21 arttı. Genel olarak piyasa durumu göz önüne alındığında oldukça önemli bir yükseliş yaşadı. Şu anda DOGE 0,08427 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. DOGE son 60 günde yüzde 34,87 ve son 90 günde yüzde 29,19 değer kazandı.

DOGE

Tüm bunlarla birlikte analistler DOGE’un potansiyel taşıdığını hatırlatıyor.

Listenin 2. sırasında Chainlink (LINK) var

LINK fiyatı, son 52 haftanın en düşük seviyesi olan 6-7 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Analistlere göre, boğa piyasası başladığında Chainlink fiyatının artma ihtimali yüksek. Bunun nedeni, altcoin’in arkasındaki altyapının ve topluluğun canlı ve güçlü olması.

Chainlink bloguna göre altcoin için staking 6 Aralık tarihinden itibaren aktif olacak. LINK token düğümlerinin sahipleri ve operatörleri, merkeziyetsiz Oracle hizmetlerinin güvenliğini artırmaya yardımcı oldukları için kazanım sağlayabilecekler.

DOGE gibi Twitter’da yer alması planlanan altcoin BNB

Kripto para borsası Binance’in altcoin’i BNB son zamanlarda çok konuşuldu. Özellikle bazı yatırımcılar altcoin’n DOGE gibi Twitter’da yer alabileceğini düşündü. Şu anda sadece 7 günde yüzde 8,99 artışla 296 dolardan işlem görüyor. Genel olarak analistler, altcoin’in gelecek vadettiğini belirtmektedir.

DOGE ve BNB dikkat çekiyor

Ayrıca bu trendin devam etmesi durumunda BNB’nin yakın gelecekte kazanımlar sağlaması muhtemel.

4. sırada Uniswap (UNI) yer aldı

Uniswap, sürekli iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Şu anda Alfa aşamasında olan Optimism’i başlatacak. Ancak testlere devam edilmektedir. Kripto para analistlerine göre herkesin kullanımına sunulması biraz zaman alacak. Hızlı ve ucuz işlemler, ölçeklendirme ve herhangi bir token’la gas fee ödeyebilmek gibi pek çok avantaj sunucağı bildirilmektedir. Tüm bunların sonucunda ise altcoin fiyatının yükselmesi beklenmektedir. Optimism, Uniswap ile birleştiğinde yatırımcılar için kazanımlar sağladığına şahit olabiliriz.

Ancak Uniswap’i çevreleyen, yönetişim ve oylama süreci ile ilgili tartışmalar var. Yine de bunlara rağmen analistler, yükseliş öngörüyor.

Lider altcoin projesi Ethereum (ETH) 5. sırada bulunuyor

2015 yılında piyasalara sunulan Ethereum, hızla büyüdü. Zamanla Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Ethereum, oluşturulduğundan beri her zaman iyi performans gösteriyor. Bunun yanı sıra ETH ağındaki gelişmeler onu popüler hale getirdi.

DOGE, ETH, ADA

Compound (COMP)

Compound, De-Fi piyasalarında patlama yaşayan bir kripto borç verme platformudur. Son zamanlarda ciddi bir büyüme yaşadı. Analistlere göre kurumsal yatırımcıların altcoin’i edinme fikri onu yükseltebilmektedir. Kısa bir süre önce kullanıma sunulan Compound Hazinesi, ABD dolarına yatırım yapan kişilere yılda yüzde 4 sabit faiz oranı sunmaktadır. Bu politika, kurumların büyük ilgisini çekebilme potansiyeline sahip.

DOGE ve COMP

AAVE, teklif politikasındaki farklılıklara rağmen COMP’a zorlu bir rekabet veriyor.

DOGE gibi popüler token’lardan biri de Polygon ekosisteminin altcoin’i MATIC

Polygon ekosistemi, Ethereum üzerinde çalışan bir Layer-2 blockchain teknolojisidir. Yakın zamanda kripto şirketi Hermez’i satın almasıyla işlemler daha hızlı olacak. Her iki blockchain birleştirilmesinin kaliteli sonuçlar vermesi beklenmektedir. Ayrıca MATIC son iki yıl içerisinde ciddi performans gösterdi. Sonuç olarak kripto para piyasasına damgasını vurdu.

Ancak analistlere göre dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Belirtildiğini gibi ağ Ethereum üzerinde ve buradaki herhangi bir etkinin doğrudan Polygon’u etkilemesi muhtemel.

Ripple (XRP)

Ripple ve SEC arasındaki dava süreci devam ediyor. Ancak analistler ve topluluk üyelerine göre Ripple davayı kazanırsa, ki bu muhtemelen, XRP fiyatı yükselecek. Ripple, bankalara ihtiyaç duymadan birlikte daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak için çoğunlukla büyük finansal kuruluşlarla çalışan küresel bir para transferi platformudur.

FTX Olayı, Ripple Davasına Yansıdı: 2 Kuruluş Brifing Verdi!

Ripple yüksek bir değerde işlem görüyor ve bu da onu yatırım yapmaya değer kılıyor.

Son olarak ise Cardano (ADA)

Cardano ekosistemi bir Proof of Stake konsensüs mekanizması olan blockchain platformudur. Merkeziyetsiz uygulamalara, sistemlere ve şirketlere benzersiz güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlayan öncü teknolojileri birleştirir. Yatırımcılar, Cardano’nun yükselişine yol açacak olan beklenti dışında ADA token’ı alıyor. Analistlere göre 2022 yılı bitmeden ADA fiyatı yükseliş yaşayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Aralık’ta DOGE ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: ’10x Yapabilir!’