Binance CEO’su Cevapladı: Bu Bitcoin Platformu Sıradaki FTX mi?

Genesis, FTX bulaşmasını takiben potansiyel yatırımcılardan kurtarma paketi bekliyor. Binance CEO’su CZ, yatırımcılara, Genesis hayatta kalmasa bile kriptonun hayatta kalacağına dair güvence veriyor. Yatırımcılar FTX’in çöküşünün ardından oluşan baskıyı emmek için zaman harcarken, kripto piyasaları gevşek bir ipte asılı duruyor. Genesis, FTX fiyaskosundan sonra potansiyel yatırımcıları izliyor Bir kripto kredi platformu olan Genesis Global Capital, […] Yazının devamı için Binance CEO’su Cevapladı: Bu Bitcoin Platformu Sıradaki FTX mi?

Binance CEO’su Cevapladı: Bu Bitcoin Platformu Sıradaki FTX mi?

Genesis, FTX bulaşmasını takiben potansiyel yatırımcılardan kurtarma paketi bekliyor. Binance CEO’su CZ, yatırımcılara, Genesis hayatta kalmasa bile kriptonun hayatta kalacağına dair güvence veriyor. Yatırımcılar FTX’in çöküşünün ardından oluşan baskıyı emmek için zaman harcarken, kripto piyasaları gevşek bir ipte asılı duruyor.

Genesis, FTX fiyaskosundan sonra potansiyel yatırımcıları izliyor

Bir kripto kredi platformu olan Genesis Global Capital, FTX bulaşması nedeniyle büyük zarar gördü. Şimdi zamansız bir çöküşü önlemek için çeşitli yollar araştırıyor. Digital Currency Group (DCG) yan kuruluşu, para çekme işlemlerini askıya aldıktan günler sonra yatırımcıları korumak için Moelis & Co.’yu işe aldığını doğruladı.

Genesis’in CEO vekili Derar İslam, yatırımcılara “potansiyel yatırımcılar ve Gemini ve DCG dahil olmak üzere en büyük alacaklılar ve borçlularla görüşmelere başladıklarını” söyledi. Sorunlu kripto kredi kuruluşu, Moelis’i işe alarak ‘önümüzdeki günlerde görüşmeleri genişletmeyi’ umuyor.

Genesis, feshedilmiş FTX’e maruz kalması nedeniyle kendisini havada ölü bir ağırlık gibi düşerken buldu. Son üç hafta boyunca şirket, yatırımcıları taze sermaye toplamak için güvence altına almaya çabaladı. Türev biriminden yaklaşık 175 milyon dolara artık erişmek mümkün değil. Çünkü, FTX’te bir ticaret hesabında kilitli.

Binance

Bu arada, DCG ile ufukta biraz umut var gibi. Çünkü, Genesis’in ana şirketi, bilançosunu güçlendirmek için 140 milyon dolar daha enjekte etti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, DCG CEO’su Barry Silbert, para çekme işlemleri ve yeni kredi başvuruları askıya alınmış olsa da, ticaret kolu ve saklama birimi gibi diğer hizmetlerin hala faaliyette olduğunu söyledi.

Binance CEO’suna göre kriptonun bu günleri de atlatacak

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Perşembe günü Bloomberg TV’de konuşurken, borsanın 32 milyar dolarlık bir kripto imparatorluğunun çöküşüne yol açan FTX destanıyla ilgili olarak daha erken hareket etmesi gerektiğini söyledi. Şimdi soru şu: CZ önceden biliyor muydu?

Günlük işlem hacmine göre en büyük borsanın CEO’su, ekibinin bir çöküşün nasıl önlenebileceğini görmek için görüşmelerde bulunduğunu söyleyerek Genesis’in durumundan da bahsetti. CZ ayrıca, Genesis’te istenmeyen bir şeyler olsa bile kripto endüstrisinin güçlü kalacağına dair güvence verdi.

Binance

Bu arada CZ, bu ayın başlarında FTX çöküşünden etkilenen zor durumdaki işletmelere yardımcı olmak için bir fon oluşturduğunu duyurdu. Binance, endüstri kurtarma fonunun ayrıntılarını Perşembe günü ilerleyen saatlerde açıklayacak. Bu bilgileri Binance blogunda yayımlayacak.

“FTX bulaşması yayılırken kripto gevşek bir ipte asılı duruyor”

Kripto analisti Jhon Isige, kripto piyasasını durumunu anlamak için Bitcoin’i analiz ediyor. Çarşamba günü Bitcoin, 15.484 dolarlık destekten neredeyse 17.000 dolara yükseldi. Kripto para birimleri, de bunu etkisiyle hafta ortasında bir rahatlama yaşadı. Lider kripto %12,12’lik bir hedef olan 18.386 dolar ile çift dipli bir modelden çıktı.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen bir satın alma sinyali var. Bu da Bitcoin fiyatındaki yükseliş görünümünü doğruladı. Bununla birlikte, artan genel yük baskısı, BTC’nin kuzeye doğru hareketini engelledi.

Binance
BTC sekiz saatlik grafik

Boğaların, 16.500 dolardaki desteği, fiyatı 18.386 dolara çıkarmak için bir şans daha elde etmek için ne pahasına olursa olsun savunması gerekiyor. Alım emirleri, Bitcoin’in modelin boyun çizgisinin üzerine başka bir yeşil mum basmasını beklemek zorunda kalacak. MACD, ortalama çizginin (0.00) üzerinde pozitif bölgeye geçerse Bitcoin’in ivme kazanması mümkün. Çünkü bu bir satın alma sinyali sağlayacak.

Bununla birlikte, çift dipli formasyonun 16.397 dolarlık boyun çizgisinin altına yakın bir sekiz saatlik mum çubuğu, daha fazla düşüşe kapı açacak. Böylece, 15.484 dolarlık desteğe yönelik short pozisyonları karlı hale getirmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su Cevapladı: Bu Bitcoin Platformu Sıradaki FTX mi?