Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Bitcoin ayı piyasası dip hedefleri, BTC 16.000 dolarının üzerine çıkmasına rağmen 14.000 doların altını gösteriyor. Lider kripto, 24 Kasım’da kararsız kaldı. Bu arada, bir analist 12.000 dolarlık BTC fiyat hedefini vurguluyor. Bitcoin dibi için 12.000-14.000 dolar ‘ana hedef’ Piyasada ürkütücü bir sakinlik sürerken Bitcoin 16.500 dolar etrafında işlem görüyor. BTC, yine de analistleri daha iyi […] Yazının devamı için Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Bitcoin ayı piyasası dip hedefleri, BTC 16.000 dolarının üzerine çıkmasına rağmen 14.000 doların altını gösteriyor. Lider kripto, 24 Kasım’da kararsız kaldı. Bu arada, bir analist 12.000 dolarlık BTC fiyat hedefini vurguluyor.

Bitcoin dibi için 12.000-14.000 dolar ‘ana hedef’

Piyasada ürkütücü bir sakinlik sürerken Bitcoin 16.500 dolar etrafında işlem görüyor. BTC, yine de analistleri daha iyi zamanların yolda olduğuna ikna edemedi. Popüler analist Crypto Capo, düşüşün yeniden başlamasının an meselesi olduğunu öne sürüyor. Analist, Bitcoin düşüşlerini bilmesiyle tanınıyor. Crypto Capo’nun isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Analiste göre, hem yüksek zaman dilimlerinde (HTF) hem de düşük zaman dilimlerinde (LTF), tablo kasvetli. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

HTF: aylık yeniden dağıtım aralığını kırdıktan sonra daha düşük dipler ve daha düşük yüksekler gösteriyor. Ayrıca, Haziran ayının en düşük seviyesinin altında ve tedarik bölgesinde. LTF: short squeeze‘in (boğa tuzağı) neden olduğu zayıf trend var. Hacim ölüyor. 12.000-140.00 dolar yerel dip oluşumu için ana hedef olmaya devam ediyor.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Crypto Capo / Twitter

Bu arada, birden fazla BTC fiyat tahmini, 14.000 doların altında bir ayı piyasası dibi çağrısı yapmaya devam ediyor. Crypto Capo’ya yanıt veren analist arkadaşı Gert van Lagen, yükseliş işareti olarak 18.100 dolardan potansiyel bir yukarı yönlü direnç/destek dönüşü öneriyor.

Analist, mevcut seviyelerden, orada tutunmak için yükselen BTC’nin, son iki yılın en düşük seviyesi olan 15.480 doları 2022 için ‘üçlü dip’ yapacağını yazdı. Van Lagen, “Yalnızca 18,1 bin doları kırarsa hak kazanır,” diye vurguluyor.

Analist: %99,9 ihtimalle GBTC’nin Bitcoin’i var

Bu arada kripto çevrelerinde, Digital Currency Group’un (DCG), yan kuruluşu Grayscale ve Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) kaderi konuşuluyor. Ayrıca bu konu, kripto piyasası için önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bloomberg Intelligence borsa yatırım fonu (ETF) analisti James Seyffart da konuya katkı yaptı. Analist, piyasanın sinirlerine rağmen 10,5 milyar dolarlık GBTC’nin gönüllü tasfiyesinin “olası olmadığını” söyledi. Seyffart, “Bu bana masanın üzerindeymiş gibi görünmüyor,” diye yazdı.

Analist, fonun Bitcoin spot fiyatına yaptığı indirimden duyduğu hayal kırıklığını kabul ediyor. Ancak, mevcut malzeme göz önüne alarak bir değerlendirme yapıyor. Bu doğrultuda, Coinbase aracılığıyla bahse konu BTC’yi elinde tutma ihtimalinin ‘%99,9’ olduğu sonucuna varıyor. Coinglass izleme kaynağından alınan verilere göre, GBTC spot fiyat indirimi 24 Kasım itibarıyla %39,2 oldu.

Bitcoin
GBTC primi ve varlık holdingleri ile BTC grafiği / Kaynak: Coinglass

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!