Bitcoin Madenci Satışı Rekor Kırdı! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Mevcut Bitcoin (BTC) madencilik faaliyeti, kripto para piyasası için ileride olası bir yükseliş momentumuna işaret ediyor olabilir. On-chain veriler, madencilerin son üç yılın en düşük satış seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bitcoin madenci satışları son üç yılın en düşük seviyesinde Devam eden Bitcoin (BTC) rallisi, on-chain indikatörler şeklinde benzer duygularla güçlü bir şekilde destekleniyor. Pozitif duygu piyasaya […] Yazının devamı için Bitcoin Madenci Satışı Rekor Kırdı! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin Madenci Satışı Rekor Kırdı! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Mevcut Bitcoin (BTC) madencilik faaliyeti, kripto para piyasası için ileride olası bir yükseliş momentumuna işaret ediyor olabilir. On-chain veriler, madencilerin son üç yılın en düşük satış seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin madenci satışları son üç yılın en düşük seviyesinde

Devam eden Bitcoin (BTC) rallisi, on-chain indikatörler şeklinde benzer duygularla güçlü bir şekilde destekleniyor. Pozitif duygu piyasaya derinden etki ediyor ve bu esnada madenciler bile BTC satmaya isteksiz. Bu da önümüzdeki haftalarda potansiyel bir yukarı yönlü hareket için uygun zemini hazırlıyor. Ayrıca, Şubat FOMC toplantısından yaklaşan Fed faiz artırımı duyurusu düşünüldüğünde, düşük satışlar daha fazla önemli taşıyor.

Madencilerin satmak yerine beklemeyi tercih etmesi, altcoinler için de potansiyel bir ralli için güçlü bir sinyal olabilir. Öte yandan FOMC, komitenin faiz oranını muhtemelen %0,25 artırabileceği 31 Ocak ile 1 Şubat arasında toplanacak. Bu sonuç, daha fazla trader enflasyonla ilgili kayıplardan korunmak için pozisyon almak isteyebileceğinden, Bitcoin ve altcoinler için yukarı yönlü hareketleri destekliyor. Ek olarak, ABD Dolar Endeksi (DXY), BTC fiyat artışını destekleyebilecek şekilde son zamanlarda düşüş eğiliminde.

Ayrıca, Bitcoin madencilerinden gelen satış emirleri şu anda son yılların en düşük seviyesinde. Madencilerden borsalara BTC transfer hacmi, FTX çöküşünden bu yana sabit kalsa da, hacim 2020’den bu yana en düşük aralığında. Bu da madencilerin BTC fiyatının daha da artacağından emin olduğu ve kar elde etmek istediği anlamına geliyor. Bitcoin Archive’in Glassnode’dan alıntıladığı gibi, “Bitcoin madencilerinden gelen satış baskısı, birkaç yılın en düşük seviyesine ulaştı.”