Black Friday ne zaman? Black Friday'in tarihçesi (2022 Black Friday indirimleri)

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada'da Şükran Gününden sonra gelen ilk cuma günü gerçekleşen Black Friday'de müşteriler mağazalara akın etti. Mağazaların diğer günlere oranla daha erken açıldığı ve geç saatlere kadar kapanmadığı  Black Fridayi ülkemizde "efsane cuma", "muhteşem cuma" gibi isimlerle de biliniyor. Peki, Black Friday ne zaman bitecek?Şükran Günü'nü takip eden gün Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri'nde yılın en yoğun alışveriş günlerinden biri haline geldi. Ulusal zincir mağazalar, alışveriş yapanları mağazalara çekmek ve çevrimiçi olarak benzer fırsatlar sunmak amacıyla geleneksel olarak çok çeşitli ürünlerde indirim uyguluyor. BLACK FRİDAY NE ZAMAN BİTECEK? Black Friday olarak bilinen indirim günleri her sene Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denk geliyor. Bu yıl Black Friday indirimleri 25 Kasım Cuma günü itibariyle başladı. 2022 yılında Black Friday'in bitiş tarihi 25 Kasım Cuma günü gece yarısı 23.59’dur. Genellikle bir gün süren Efsane Cuma indirimleri, e-ticaret platformları ve markaların insiyatifine göre uzatılabilmektedir.BLACK FRİDAY İNDİRİMLERİ KAÇ GÜN SÜRÜYOR? Black friday indirimleri genellikle 24 saat sürmektedir. Ancak yaşanan yoğunluklar ve artan talep nedeniyle birçok mağaza da kampanya süresi uzuyor ve indirimler 3-4 gün boyunca devam edebiliyor. BLACK FRİDAY NEDİR? Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere'de de Black Friday günü vardır ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar.BLACK FRİDAY TARİHÇESİ Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

Black Friday ne zaman? Black Friday'in tarihçesi (2022 Black Friday indirimleri)
Black Friday ne zaman? Black Friday'in tarihçesi (2022 Black Friday indirimleri)

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada'da Şükran Gününden sonra gelen ilk cuma günü gerçekleşen Black Friday'de müşteriler mağazalara akın etti. Mağazaların diğer günlere oranla daha erken açıldığı ve geç saatlere kadar kapanmadığı  Black Fridayi ülkemizde "efsane cuma", "muhteşem cuma" gibi isimlerle de biliniyor. Peki, Black Friday ne zaman bitecek?

Şükran Günü'nü takip eden gün Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri'nde yılın en yoğun alışveriş günlerinden biri haline geldi. Ulusal zincir mağazalar, alışveriş yapanları mağazalara çekmek ve çevrimiçi olarak benzer fırsatlar sunmak amacıyla geleneksel olarak çok çeşitli ürünlerde indirim uyguluyor. BLACK FRİDAY NE ZAMAN BİTECEK? Black Friday olarak bilinen indirim günleri her sene Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denk geliyor. Bu yıl Black Friday indirimleri 25 Kasım Cuma günü itibariyle başladı. 2022 yılında Black Friday'in bitiş tarihi 25 Kasım Cuma günü gece yarısı 23.59’dur. Genellikle bir gün süren Efsane Cuma indirimleri, e-ticaret platformları ve markaların insiyatifine göre uzatılabilmektedir.BLACK FRİDAY İNDİRİMLERİ KAÇ GÜN SÜRÜYOR? Black friday indirimleri genellikle 24 saat sürmektedir. Ancak yaşanan yoğunluklar ve artan talep nedeniyle birçok mağaza da kampanya süresi uzuyor ve indirimler 3-4 gün boyunca devam edebiliyor. BLACK FRİDAY NEDİR? Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere'de de Black Friday günü vardır ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar.BLACK FRİDAY TARİHÇESİ Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.