Bu 2 Web3 Coin Battı: Fiyat Çöküyor!

İki Web3 coin projesi piyasadaki belirsizliğin ortasında havlu attı. Cardano merkezi olmayan stablecoin ekosistemi Ardana, finansman ve ‘zaman çizelgesi belirsizliği’ nedeniyle geliştirmeleri durdurdu. Ayrıca, ilgili bir proje olan Orbis de aynı nedenlerle geliştirmeyi durdurma kararı aldı. Topluluk üyeleri duyuruyu eleştirdi ve bunun bir aldatmaca olduğunu söyledi. Haberlerin ardından We3 coin fiyatları dibe daldı. Web3 coin […] Yazının devamı için Bu 2 Web3 Coin Battı: Fiyat Çöküyor!

Bu 2 Web3 Coin Battı: Fiyat Çöküyor!

İki Web3 coin projesi piyasadaki belirsizliğin ortasında havlu attı. Cardano merkezi olmayan stablecoin ekosistemi Ardana, finansman ve ‘zaman çizelgesi belirsizliği’ nedeniyle geliştirmeleri durdurdu. Ayrıca, ilgili bir proje olan Orbis de aynı nedenlerle geliştirmeyi durdurma kararı aldı. Topluluk üyeleri duyuruyu eleştirdi ve bunun bir aldatmaca olduğunu söyledi. Haberlerin ardından We3 coin fiyatları dibe daldı.

Web3 coin projesi Ardana havlu attı, fiyat çakıldı

Ardana, bir Cardano stablecoin üzerinde çalışan merkezi olmayan bir ekosistem. Web3 coin projesi finansman ve proje zaman çizelgesi belirsizliği nedeniyle geliştirmeyi durdurduğunu açıkladı. Proje, 24 Kasım’da “finansman ve proje zaman çizelgesi belirsizliği ile ilgili son gelişmelerin” durmanın arkasındaki nedenler olduğunu söyledi. Bununla birlikte, kodun açık kaynak olarak kalacağını ve isterlerse başkalarının üzerine inşa edebileceğini kaydetti. BU bağlamda Ardana, Twitter hesabında şu açıklamayı paylaştı:

Merhaba Ardana topluluğu. Ne yazık ki, finansman ve proje zaman çizelgesi belirsizliği ile ilgili son gelişmeler nedeniyle, Ardana projesi durma noktasına geldi. Kodumuz, inşaatçıların çalışmalarımıza istedikleri gibi devam edebilmeleri için açık kaynak olarak kalacaktır.

Bu arada Ardana Labs, çalışmaya devam etmek için ‘başka bir yetkin geliştirme ekibi’ gelene kadar kalan tüm fonları ve hazine bakiyelerini elinde tutacak. Ekip bu kararlarını şu şekilde açıkladı:

Cardano’da geliştirme, araçlara, altyapıya ve güvenliğe giden çok fazla fon nedeniyle zor oldu. Bu, geliştirmenin tamamlanmasıyla ilgili belirsizliğin yanı sıra, dUSD’nin gelişimini durdurmak için en iyi eylem planı buydu. Kalan fonlar ve hazine bakiyeleri vb., topluluktaki başka bir yetkin geliştirme ekibi çalışmamıza devam etmek için gelene kadar Ardana Labs tarafından tutulacaktır.

Ardana’nun geliştirmeyi durdurma  kararının ardından We3 coin fiyatı tam anlamıyla çakıldı. Basın zamanında Ardana (DANA), günlük bazda %80,5 kayıpla 0,01085 dolara geriledi.

Web3 coin
DANA günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Orbis de pes ederken, Ardana’ya bir teklif geldi!

Ardana kendisini merkezi olmayan bir borsa istikrarlı varlık likidite havuzu olarak tanımlıyor. Ekosisteminde iki ana ürünü var. Bunlardan birisi stablecoin platformu, diğeri ise Danaswap adlı DEX. Bu arada, Ardana ile güçlü bir şekilde ilişkilendirilen bir proje olan Orbis de geliştirmeyi durdurdu. Ardana’nın kurucusu Ryan Matovu’nun, Orbis Labs’ın CEO’su olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bu arada, SundaeSwap ekibi geçen yıl geliştirilen tüm altyapıları veya dahili araçları satın almaya çalışıyor.

Hey Ardana ekibi, geçen bir buçuk yıl içinde geliştirmiş olabileceğiniz herhangi bir altyapı veya dahili aleti satın alma konusunu tartışmak/satın almaya bakmak istiyoruz. Sizin tarafınızdan biri iletişime geçebilir mi? Hala burada kimin çalıştığından emin değilim.