Bulgaristan Schengen’e Ne Zaman Girebilecek? İşte O Tarih!

Bulgaristan Dışişleri Bakan Vekili Nikolay Milkov; çalışma ziyaretinde bulunan Macar meslektaşı Peter Szijjártó ile yaptığı görüşmeden sonra, Macaristan Schengen için bizi destekliyor çünkü Schengen’in dış sınırı olan Macaristan, Bulgaristan’ın karşı karşıya olduğu zorlukların farkında, ifadesini kullandı ve Bulgaristan’ın Schengen’e girmek için tüm gücüyle çaba göstermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. Milkov; 2019 yılından bu güne kadar Schengen […] The post Bulgaristan Schengen’e Ne Zaman Girebilecek? İşte O Tarih! first appeared on Balkan Haber.

Bulgaristan Schengen’e Ne Zaman Girebilecek? İşte O Tarih!

Bulgaristan Dışişleri Bakan Vekili Nikolay Milkov; çalışma ziyaretinde bulunan Macar meslektaşı Peter Szijjártó ile yaptığı görüşmeden sonra, Macaristan Schengen için bizi destekliyor çünkü Schengen’in dış sınırı olan Macaristan, Bulgaristan’ın karşı karşıya olduğu zorlukların farkında, ifadesini kullandı ve Bulgaristan’ın Schengen’e girmek için tüm gücüyle çaba göstermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Milkov; 2019 yılından bu güne kadar Schengen ülkeleri listesine girmek için birçok çalışma ve yerine getirmemiz gereken talepler üzerinde düzenlemeler yaptık. Önümüzde kısa bir süre kaldı. Haziran veya Temmuz aylarında hazır olması gereken Bulgaristan, bir değerlendirme raporu almak için hem Hollanda hem de AB ile birlikte çalışacak. Rapor, Bulgaristan’daki faaliyetlerin nasıl yansıtıldığına ilişkin pratik yöntemlerin – sınır muhafızları, vizelerin verilmesi – kontrol edilmesini mümkün kılacaktır. Bütün bunlar sıralanırsa, o zaman 1 Ekim tarihinde Schengen‘e kabulü netleşecek.

Ulusal Meclis’in Bulgaristan’ın Schengen’e kabulüne ilişkin tüm yasa tasarılarını kabul edeceğini umuyor. Kabul edilmezlerse Hollanda tarafından yeniden olumsuz değerlendirmeler almamızın çok olası olduğunu dile getiren Milkov, yine de halk temsilcilerinin bir daha olumsuz değerlendirmelere izin vermeyeceğini umduğunu belirterek endişelerini dile getirdi.

The post Bulgaristan Schengen’e Ne Zaman Girebilecek? İşte O Tarih! first appeared on Balkan Haber.