Dikkat: Bu Altcoin, 5 Borsadan Delist Ediliyor!

Microsoft destekli bir altcoin projesi, yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle Güney Kore’nin en büyük 5 kripto para borsasından delist ediliyor. Microsoft destekli altcoin için toplu delist kararı Piyasa değerine göre 226.sırada olan Blockchain oyun platformu WEMIX (WEMIX), yatırımcılar arasında kafa karışıklığına neden olan yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle Güney Kore’nin en büyük 5 kripto borsasından ayrılıyor. Delist […] Yazının devamı için Dikkat: Bu Altcoin, 5 Borsadan Delist Ediliyor!

Dikkat: Bu Altcoin, 5 Borsadan Delist Ediliyor!

Microsoft destekli bir altcoin projesi, yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle Güney Kore’nin en büyük 5 kripto para borsasından delist ediliyor.

Microsoft destekli altcoin için toplu delist kararı

Piyasa değerine göre 226.sırada olan Blockchain oyun platformu WEMIX (WEMIX), yatırımcılar arasında kafa karışıklığına neden olan yanlış bilgiler verdiği gerekçesiyle Güney Kore’nin en büyük 5 kripto borsasından ayrılıyor. Delist kararı alan borsalar: Coinone, Korbit, Upbit, Bithumb ve Digital Asset Exchange Alliance (DAXA).

Haberin üzerinde WEMIX fiyatı kısa sürede %70’in üzerinde çakıldı. Delist kararı alan borsalardan Gopax tarafından oluşturulan bir kuruluş olan Digital Asset Exchange Alliance (DAXA), altcoin projesinin DART açıklamaları yoluyla yanlış bilgi verdiğini söylüyor. WEMIX fiyatı bu iddiaların sosyal medyada ses bulması ardından düşüşe geçti. Yaklaşık iki saat içinde %70’den fazla değer kaybetti.

DAXA ayrıca, yanıltıcı bilgilerin projeyle ilgili yönetimi zorlaştırdığını sözlerine ekledi. Duyuruda, WEMIX için işlem desteğini 8 Aralık saat 15:00’te sonlandırılacağı bildirdi. Raporlar, WEMIX fiyatının beş büyük borsanın her birinde %70’ın üzerinde düşmesine neden oldu. Ancak beş G. Kore kripto borsasından dördü, Ekim ayında projeyi “yatırım uyarısı” listesine zaten eklemişti. Borsaların bir süredir projeyi mercek altında aldığı ve hamle yapmayı bekledikleri belirtiliyor.

WEMIX’in hatalı verileri

Altcoin projesi, Ocak ayında dolaşımda yaklaşık 245 milyon token olduğunu bildirdi. Ancak, gerçek rakam tahminleri kabaca 72 milyon aştı. DAXA daha sonra konuyla ilgili 2 haftalık bir soruşturma başlattı. Soruşturmadan sonra sorunun çözülmemesi halinde WEMIX ile işbirliğini sonlandırabileceği konusunda uyardı. Yanıt olarak WEMADE, Blockchain ağına likidite sağlamak için kullanılan WEMIX tokenlerinin bir kısmını ve ayrıca kredi verme ve ekosistemi yönetme mevduatlarını atlayarak hata yaptığını söyledi.

Altcoin projesi, Shinhan Asset Management, Kiwoom Securities ve Microsoft’dan milyonluk yatırım toplamıştı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Microsoft, WEMIX’e 14,8 milyon dolar yatırım yapmıştı. Kasım ayının başlarında WEMADE, Microsoft ve diğer yatırımcılardan 46 milyon dolar fon topladı. Düzenleyici belgelere göre Shinhan ve Kiwoom sırasıyla 21.2 milyon ve 10.5 milyon dolar yatırım yaptı.

WEMIX, kullanıcılara cüzdanlar ve kripto paralar için bir pazaryeri sağlayan oyun platformudur. Ekim ayında platform, USDC’ye dayalı WEMIX stablecoin’i piyasaya sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Dikkat: Bu Altcoin, 5 Borsadan Delist Ediliyor!