Google Play Games PC, Türkiye’de Erişime Açıldı

Google, Android oyunlarını bilgisayarda oynamanızı mümkün kılan Google Play Games PC özelliğini Türkiye’deki kullanıcılarının erişimine açtı! Mobil oyun severler olarak, uzun süredir farklı uygulamalara başvurarak bilgisayarlarda oyun deneyimi yaşamaya çalışıyorduk. Ancak Google, bu konuda inisiyatifi eline almaya karar verdi gibi görünüyor. Teknoloji devi, daha önce bazı kullanıcıların testlere katılmasına izin verdiği Google Play Games for …

Google Play Games PC, Türkiye’de Erişime Açıldı

Google, Android oyunlarını bilgisayarda oynamanızı mümkün kılan Google Play Games PC özelliğini Türkiye’deki kullanıcılarının erişimine açtı! Mobil oyun severler olarak, uzun süredir farklı uygulamalara başvurarak bilgisayarlarda oyun deneyimi yaşamaya çalışıyorduk.

Ancak Google, bu konuda inisiyatifi eline almaya karar verdi gibi görünüyor. Teknoloji devi, daha önce bazı kullanıcıların testlere katılmasına izin verdiği Google Play Games for PC özelliğini şimdi Türkiye ve birçok Avrupa ülkesine açık beta olarak sundu. Bu sayede oyuncular, Android oyunlarına doğrudan erişim şansına kavuştu.

Başlangıçta Google, özelliği test etmek üzere belirli kullanıcıları davet etmişti. Ancak bu testler kapalı bir grupla sınırlıydı ve halka açık bir beta süreci gerçekleştirilmedi. Bu grup da davet yöntemiyle seçiliydi.

Güney Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland ve Avustralya, özelliği deneyimleyecek ilk ülkeler olarak seçildi. Bugün yapılan yeni duyuruyla birlikte uygulama, Türkiye dahil 56 ülkede erişime açıldı. Uygulama, Android oyunlarını masaüstünde fare ve klavyeyle oynama imkanı sunuyor.

Google Play Games PC uygulaması aracılığıyla kullanıcılara sunulan oyunlar arasında Asphalt 9, Mobile Legends, Summoners War, State of Survival, Three Kingdoms Tactics, 1945 Air Force, Blade Idle, Cookie Run: Kingdom ve Evony: The King’s Return gibi popüler oyunlar bulunuyor. Bu liste sürekli olarak güncellenmeye devam edecek.

Google Play Games PC’nin sistem gereksinimleri ise şu şekilde açıklandı:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (v2004) veya 11
  • Depolama: 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip SSD
  • Ekran kartı: Intel UHD Graphics 630 GPU veya eşdeğeri
  • İşlemci: 4 çekirdekli 8. Nesil ve üzeri Intel veya AMD işlemci
  • Bellek: 8 GB RAM