GTA Hayranlarının Yıllardır Beklediği GTA 6’nın Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Daha Fazlası

Sevilen GTA serisinin yaklaşan yeni oyunu GTA 6 şu anda geliştiriliyor. Oyunun geliştirici Rockstar Games bu haberi resmi olarak onayladı. Ayrıntılar az olmasına ve henüz bir çıkış tarihine dair resmi bir bilgi olmamasına rağmen, internette sızdırılan haberlerle birlikte oyun hakkında epey bir bilgiye sahibiz. Rockstar’ın GTA ve Red Dead Redemption serisi gibi açık dünya RPG […]

GTA Hayranlarının Yıllardır Beklediği GTA 6’nın Çıkış Tarihi, Hikayesi ve Daha Fazlası

Sevilen GTA serisinin yaklaşan yeni oyunu GTA 6 şu anda geliştiriliyor. Oyunun geliştirici Rockstar Games bu haberi resmi olarak onayladı. Ayrıntılar az olmasına ve henüz bir çıkış tarihine dair resmi bir bilgi olmamasına rağmen, internette sızdırılan haberlerle birlikte oyun hakkında epey bir bilgiye sahibiz.

Rockstar’ın GTA ve Red Dead Redemption serisi gibi açık dünya RPG oyunlarındaki başarısını hepimiz biliyoruz. Ayrıca son GTA oyununun çıkışından bu yana 9 yıl geçtiğini göz önünde bulundurduğumuzda GTA 6 için beklentiler oldukça yüksek. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, açıkladığı bir kazanç raporunda GTA 6’nın geliştirilmesinin oldukça iyi yönde ilerlediğini ve oyunculara muhteşem bir proje sunmak için farklı kriterler üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Bu yeni kriterler dahil olmak üzere GTA 6’da bizleri bekleyen her şeyi bu rehberde bir araya getirdik.

GTA 6 ne zaman çıkacak

Oyun hakkında henüz resmi bir çıkış tarihi belirlenmedi ancak, Mayıs ayında sızdırılan bir habere göre oyunun 2024 yılında çıkması bekleniyor. Haberde Take Two tarafından yapılan bir toplantıdan bazı fotoğraflar ve belgeler yayınlanmıştı. Bu belgeler yaklaşan oyunların bir yayın takvimini içeriyordu.

Yukarıdaki bilgi oldukça güçlü gözükse de bazı haber kaynakları oyunun 2024 veya 2025 yılllarından sonra piyasaya çıkacağını savunuyor. Sanırım en doğru bilgi için Rockstar Games’in resmi bir duyurusunu beklemek zorunda kalacağız.

Yayınlanacağı platformlar

GTA 6

GTA 6’nın PS5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil konsollarda yayınlanacağından eminiz. Oyunun PC için de gelmesini bekliyoruz ancak GTA 4 ve 5 gibi konsol sürümlerinden 1 yıl sonra gelmesi daha muhtemel gözüküyor.

Oyunda hangi şehirler bulunacak

GTA 6

GTA 6’nın harita lokasyonları oyun hakkında dönen başka bir spekülasyon konusudur. Oyunun Miami, Florida şehirlerinden ilham alan ve Grand Theft Auto: Vice City’de yer alan kurgusal Vice City şehrinde geçeceği söyleniyor.

Bloomberg’in Temmuz ayındaki bir haberine göre ise GTA 6, birden fazla şehirde geçecek. Oyuncular Miami’nin kurgusal bir versiyonunda başlayacak ve hikayede görevleri bitirdikçe yeni görevler için sonraki şehirlere geçecek. Oyunun açık dünyasının önceki Grand Theft Auto oyunlarından daha fazla iç mekan bulunduracak şekilde her zamankinden daha büyük olması bekleniyor.

GTA 6 hikayesi ve karakterleri

GTA 6

Rockstar Games, GTA 6’nın hikayesini veya karakterlerini henüz doğrulamadı ancak haberler ve söylentiler Grand Theft Auto 6’nın hikaye anlatımından neler bekleyebileceğimiz konusunda bazı fikirler veriyor.

2020 yılında dolaşan ilk söylentilerine göre oyunun 1970-1980 yıllarında geçeceğini ve “Ricardo” adında yükselen ve gelecek bir uyuşturucu lordu olan tek bir erkek karakter içereceği söyleniyordu. Ancak günümüze döndüğümüzde Rockstar oyun için başka bir hikaye belirlemiş gibi görünüyor.

Grand Theft Auto VI, modern Rockstar tarihinde oynanabilir ilk kadın karaktere sahip olacak. Latin kökenli olması beklenen bu kadın karakterin teknoloji ve bilgisayar korsanlığı konusunda oldukça iyi olduğu söyleniyor. Oyunun ikinci ana karakteri hakkında henüz bir bilgi yayınlanmadı. Ancak bazı söylentiler ikinci karakterin erkek olacağını söylüyor. Çünkü karakterlerin gerçek hayatta yaşamış banka soyguncusu bir çift olan Bonnie ve Clyde’den esinlenildiği iddia ediliyor.

Hikayeye gelecek olursak GTA 6’nın merkezi olarak uyuşturucu kaçakçılığına odaklanan bir hikayesi olması bekleniyor. Yani ilk olarak basit bir uyuşturucu kaçakçısıyken yeteneklerinizi suç dünyasına gösterdikten sonra hikayede daha önemli noktalara yerleşeceğinizden şüpheniz olmasın.

GTA 6 online (çok oyunculu) bir moda sahip olacak mı?

GTA 6

GTA 5’in çevrim içi modu tam gaz devam ediyor. Rockstar, büyük çok oyunculu dünyasına düzenli olarak yeni etkinlikler, içerikler ve etkinlikler eklemeye devam ediyor. GTA 4, GTA 5 ve her iki Red Dead Redemption oyununun çevrim içi sunucuları olduğu göz önüne alındığında, GTA 6 için online bir mod olmazsa olmaz gibi geliyor.

Sizlere serinin yıllardır beklenen oyunu hakkında topladığımız bilgileri vermeye çalıştık. GTA 6’nın hala geliştirilmesi aşamasında yukarıda belirttiğimiz bilgilerin zamanla bir kısmının veya tamamının değişebileceğini unutmayın!

İlginizi Çekebilir: Oyun Deneyiminizi Daha Eğlenceli Hale Getirecek Tüm GTA 5 Hileleri