Matematik Yalan Söylemez: Bitcoin Bu Dipleri Görecek!

Kripto piyasaları, popüler borsa FTX çöktüğünden ve bir kriz dalgası yarattığından beri aşırı derecede değişken ve belirsiz hale geldi. Bu arada, Bitcoin ve popüler altcoinler bir toparlanma aşamasıyla başlamaya çalıştı. Ancak ayılar, küçük sıçramalara rağmen artan hakimiyetlerinin farkına vardılar. Bu sırada bir kripto para analisti Bitcoin fiyatında daha büyük bir düşüşe işaret etti. İşte detaylar… […] Yazının devamı için Matematik Yalan Söylemez: Bitcoin Bu Dipleri Görecek!

Matematik Yalan Söylemez: Bitcoin Bu Dipleri Görecek!

Kripto piyasaları, popüler borsa FTX çöktüğünden ve bir kriz dalgası yarattığından beri aşırı derecede değişken ve belirsiz hale geldi. Bu arada, Bitcoin ve popüler altcoinler bir toparlanma aşamasıyla başlamaya çalıştı. Ancak ayılar, küçük sıçramalara rağmen artan hakimiyetlerinin farkına vardılar. Bu sırada bir kripto para analisti Bitcoin fiyatında daha büyük bir düşüşe işaret etti. İşte detaylar…

Uzman isim, Bitcoin için dip seviyesini belirledi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX ve Celsius gibi firmaların başarısızlığının yanı sıra çeşitli kripto para birimlerinde fiyat düşüşlerinin görüldüğü daha geniş bir kripto kışının ortasında, Bitcoin’in fiyatı yıl boyunca yüzde 65 düştü. BTC şu anda 16.500 dolar civarında işlem görüyor. Ancak Digital Wealth CTO’su Daniele Bernardi, fiyatın daha da düşeceğini söyledi. CTO, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

En düşük 14.500 dolar, ama sanırım sadece birkaç gün için böyle olacak. Gelecek yıl büyümeye yönelik dönüş yaşayabiliriz.

Öngörüleri Çıkan 3 Efsane Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Bernardi’nin şirketi, önceki Bitcoin fiyat verilerine dayalı olarak bilgisayar modellerini eğiten matematiksel analize dayalı olarak Bitcoin fiyatını tahmin ediyor. Bernardi, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin, aşağı yukarı her dört yılda bir gerçekleşen ve madencilerin ödüllerini azaltan halvinge dayalı olarak, döngüde son derece tekrarlayıcıdır. Yani temel olarak bununla ilgili birçok nicel veriyi analiz ettik ve bu hareketlerde çok büyük bir model keşfettik.

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Bernardi, halving’e işaret etti

Bernardi, yaklaşımının tamamen “teknik” olmadığını, aynı zamanda gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için “davranışsal” bileşenlere dayandığını söyledi. “Bitcoin, adil bir değer fiyatı bulmakta zorlanıyor, çünkü çoğu insan için bu duyguyla ilgili” dedi. “Korkarlarsa satarlar. Bitcoin’in büyüyebileceğini düşünürlerse, onu satın almaya başlarlar,” dedi. Ancak, Bitcoin fiyatının arkasında fark edilebilir kalıplar ve itici güçler olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Yayınladığımız araştırmamızda, Bitcoin fiyatlandırmasının uzun vadede talebe göre şekillendiğini keşfettik. Bu [düşüş] döneminde bile kullanıcı kabulü artıyor… bu, uzun vadede Bitcoin’in büyük volatilitesine rağmen büyümeye devam edeceği anlamına geliyor.

Bitcoin Borsası, SHIB ve Bu Coin'leri tutuyor

Her dört yılda bir Bitcoin, madencilerin kazandığı blok ödülünün yarıya indirildiği bir “halving” yaşadı. Bir sonraki halving, 2024 yılının Nisan ayında yapılacak. Her halving’den birkaç ay sonra, Bitcoin’in fiyatı yükseliyor. Bu da Bernardi’nin Bitcoin’i halvinf’den hemen önce satın almanın iyi bir strateji olacağını önermesine yol açıyor. Halving’in piyasadaki yeni BTC kıtlığını artırdığını belirtiyor. Talebin sabit kalması durumunda halving’in fiyatları yükseltmek için yeterli olacağını aktarıyor.

Bir diğer dip tahmini daha geldi

Diğer yandan, analist Moustache, BTC’ye yönelik beklentilerini açıklayan bir başka uzman oldu. BTC fiyatı, büyük ölçüde düşüş eğilimi olarak kabul edilen ve 16.300 dolara yakın alt desteğe doğru ilerleyen yükselen takozdan kırıldı. Bu arada, bu seviyelerin üzerinde bir düşüş olursa, boğalar hakimiyetini yeniden kazanabilir ve fiyatı şu anda pek olası görünmeyen 16.500 doların üzerine çıkarabilir. Bununla birlikte, yükselen düşüş hissi ve baskısının fiyatları düşürmesi muhtemelken, boğalar önemli 16.000 doları tutamayarak 15.850 dolar seviyelerine ulaşabilir.

53 Uzman: Bitcoin Dip Fiyatı Bu! O Coinler Eriyemeyecek

Bitcoin fiyatı, 2022’deki zirvelerini düşürmeye başladığından beri, belirli seviyelerde reddedilme modelini sürdürüyor. Popüler bir analist olan Moustache’a göre, BTC fiyatı Mayer teknik analizinin birçok satırında sürekli olarak reddedildi. Bu nedenle, son retten sonra, fiyatın aşağı doğru düşmeye devam edebileceği ve daha düşük destek seviyelerini test edebileceği kanıtlandı.