Microsoft, Başlat Menüsü Sorunları İçin Çözüm Paylaştı

Microsoft, Windows Başlat menüsünün yanıt vermemesi ve bazı uygulamaların çalışmamasına neden olan sorunlar için çözüm önerisi paylaştı. Bu sorun Windows 10 20H2, 21H2 ve 22H2 ve Windows 11, sürüm 22H2 dahil olmak üzere client işletim sistemlerini etkiliyor. Geçici çözüm Microsoft, geçici çözüm olarak Microsoft Office, Microsoft Outlook veya Outlook Calendar ile entegre olan uygulamaların kaldırılmasını …

Microsoft, Başlat Menüsü Sorunları İçin Çözüm Paylaştı

Microsoft, Windows Başlat menüsünün yanıt vermemesi ve bazı uygulamaların çalışmamasına neden olan sorunlar için çözüm önerisi paylaştı. Bu sorun Windows 10 20H2, 21H2 ve 22H2 ve Windows 11, sürüm 22H2 dahil olmak üzere client işletim sistemlerini etkiliyor.

Geçici çözüm

Microsoft, geçici çözüm olarak Microsoft Office, Microsoft Outlook veya Outlook Calendar ile entegre olan uygulamaların kaldırılmasını önerdi. Sorunun yeniden ortaya çıkmasını önlemek için etkilenen uygulamaları başlangıçtan kaldırması veya açılışta başlayacak şekilde yapılandırması tavsiye ettti. Microsoft ayrıca Office’i Office ClickToRun aracılığıyla yüklendiği bilgisayarlarda sorunu düzeltmek için destek sayfasında bulunan geçici çözümü kullanmaları da öneriyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com