Öngörüleri Çıkan 3 Efsane Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Popüler kripto para analistleri, piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) için beklentilerini aktardı. Bazı analistler BTC’de düşüşün derinleşeceğini savunurken, bazıları önümüzdeki süreçte patlama bekliyor. İşte beklentiler… TechDev, piyasadaki son durumu açıkladı: Fırlamaya başlamalı Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, altcoinlerin gelecek yıl en kısa sürede fırlamaya başlaması gerektiğini söylüyor. TechDev […] Yazının devamı için Öngörüleri Çıkan 3 Efsane Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Öngörüleri Çıkan 3 Efsane Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Popüler kripto para analistleri, piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) için beklentilerini aktardı. Bazı analistler BTC’de düşüşün derinleşeceğini savunurken, bazıları önümüzdeki süreçte patlama bekliyor. İşte beklentiler…

TechDev, piyasadaki son durumu açıkladı: Fırlamaya başlamalı

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, altcoinlerin gelecek yıl en kısa sürede fırlamaya başlaması gerektiğini söylüyor. TechDev olarak bilinen trader, kripto endüstrisi merkezli son olumsuz beklentilere ve anlatılara rağmen altcoinlerin gelecek yıl büyük bir ralli başlatmaya hazır göründüğünü söylüyor. Beklentiler ve anlatılar bir yana, altcoin’lerin hala 2023’e doğru bir biçimlendirme aşamasında olduğunu aktarıyor.

Analist ayrıca, Bitcoin’in (BTC) mevcut düzeltmesinin daha önce görülen kalıplarla tutarlı olduğunu ve BTC’nin bir noktada tüm zamanların en yüksek seviyesinin daha düşük bir yüksek seviye kaydetme potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor. Analiste göre “Yapısal olarak, bu düzeltme farklı olmaktan çok tanıdık geliyor”.  Ayrıca analiste göre Nisan 2021’deki ani zirve, daha fazla olsaydı, BTC’nin rekor seviyesi olan 69.000 dolar daha düşük bir yüksek olurdu. Bu nedenle katılımcıların 18 ay önce başlayan düzeltmeyi daha kolay kabul etmesi mümkün olurdu.

TechDev ayrıca, Bitcoin’in mevcut tablosu alt üst olsaydı, BTC ayılarının şu anda büyük ölçüde açığa satış yapacağını savunmakta. Son zamanlarda analist, Elliott Wave ilkelerine ilişkin yorumuna dayanarak BTC’nin gelecek yıl bir noktada 100.000 ila 120.000 dolar aralığını hedefleyebileceğini söyledi. Elliott Dalga Teorisi, fiyat dürtülerinin kalabalık psikolojisi tarafından yönlendirilen bir dizi dalgada gerçekleştiği fikrine dayanan bir teknik analiz sistemidir. Bir trendin beş ana dalgayla geldiğini ve her bir ana dalganın diğer beş küçük dalgadan oluştuğunu varsayar.

Crypto Capo, Bitcoin  için boğa tuzağına işaret etti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Mayıs 2022’de Bitcoin’in (BTC) çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir kripto analisti, BTC ve kripto pazarları için sırada ne olacağını tahmin ediyor. Capo, hem daha yüksek hem de daha düşük zaman dilimlerinde kripto pazarlarına neler olabileceğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Daha yüksek zaman dilimi, bir saatten bir güne kadar çizelgeleri içermekte. Daha düşük zaman dilimi, bir dakikadan 15 dakikaya kadar çizelgeleri içerir.

BTC grafiğine bakan Capo, daha düşük zaman diliminde bir boğa tuzağı ve daha yüksek zaman diliminde daha düşük dipler ve daha düşük yüksekler beklediğini söylüyor. En büyük kriptonun 12.000 ila 14.000 dolar fiyat aralığında yerel bir taban oluşturmasını beklediğini belirtiyor. Capo’ya göre kripto endüstrisi düşüş sinyalleriyle dolu, bu da onun altcoinlerin BTC’nin düşüş trendini takip edebileceğini ve yüzde 40 ila yüzde 50 düşebileceğini düşünmesine neden oluyor. Düşüş işaretleri olarak aşağıdaki maddelere işaret ediyor:

  • Her yerde düşük seviyelerin yeniden test edilmesi.
  • Birkaç zaman diliminde gizli düşüş sapmaları.
  • Net boğa tuzağı özelliklerini gösteren sıçramalar.
  • Arz geliyor (çok fazla)
  • İnsanlar 16.000 dolarlık fiyatlara seviniyor… 12.000-14.000 dolar ve altcoinler için yüzde 40-50 düşüş an meselesi.
Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Michael van de Poppe, 16.350 ile 16.400 dolara dikkat çekti

Bir diğer önde gelen kripto stratejisti Michaël van de Poppe, BTC’nin gelişmesi için 16.250 ila 16.400 dolar seviyesini tutması gerektiğine inandığını söyleyerek kripto paranın yakın gelecekte dirençle karşılaşacağını tahmin ediyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin, henüz kıramadığı kritik bir dirençle karşı karşıya. Hafif konsolidasyon gerçekleşiyor. 16.900 dolarda başka bir test ve büyük olasılıkla hızlanma olursa, alımlar gerçekleşir. O zaman 18.4000 doları hedefleriz. 16.250-16.400 doları mutlaka tutmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Öngörüleri Çıkan 3 Efsane Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!