Piyasa Bu Altcoin İşlemini Konuşuyor! Vitalik Buterin mi?

Perşembe günü Blockchain’de 40.000 Ethereum (ETH) transferi gerçekleşti. Bu olayı ilginç hale getiren şey ise transferin arkasındaki isim. İddialara göre, bu yüklü miktarda ETH transferini Ethereum mucidi Vitalik Buterin gerçekleştirdi. Dolayısıyla, topluluğun aklına “Bu işlemin arka planında ne var?” sorusu geldi. Olay ETH transferini Vitalik Buterin mi gerçekleştirdi Perşembe günü Ethereum Blockchain’de 40.000 ETH transferi […] Yazının devamı için Piyasa Bu Altcoin İşlemini Konuşuyor! Vitalik Buterin mi?

Piyasa Bu Altcoin İşlemini Konuşuyor! Vitalik Buterin mi?

Perşembe günü Blockchain’de 40.000 Ethereum (ETH) transferi gerçekleşti. Bu olayı ilginç hale getiren şey ise transferin arkasındaki isim. İddialara göre, bu yüklü miktarda ETH transferini Ethereum mucidi Vitalik Buterin gerçekleştirdi. Dolayısıyla, topluluğun aklına “Bu işlemin arka planında ne var?” sorusu geldi.

Olay ETH transferini Vitalik Buterin mi gerçekleştirdi

Perşembe günü Ethereum Blockchain’de 40.000 ETH transferi gerçekleştirildi. Bu tutarda bir işlem doğal olarak dikkatleri üzerine çekti. İşlemi daha ilgi çekici hale getiren hususu ise Vitalik Buterin detayı. Çünkü, transfer Vitalik Buterin’in oluşturduğu bir cüzdandan yapıldı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından oluşturulan çok imzalı bir Ethereum cüzdanı, yakın zamanda 47,7 milyon dolar değerinde yaklaşık 40.000 ETH’yi tanımlanamayan bir adrese aktardı. Holder’lar 16 Mayıs’ta aynı tanımlanamayan cüzdana benzer bir 30 bin ETH transferi gerçekleştirdi. Son işlem,  altı aydan uzun bir süredir cüzdan adresinden ilk ETH çıkışını işaret ediyor.

Çinli Blockchain muhabiri Colin Wu, Twitter’da son gelişmeyi vurguladı. Wu, Perşembe günü bir tweet’te işleme ilişkin bir Etherscan bağlantısını paylaşarak, “Etherscan’e göre, Vitalik Buterin tarafından oluşturulan 0x22…3a9d multisig adresinden 0xD04…8fd7’ye 40.000 ETH aktarıldı,” dedi.

Çıkışın ardından, Vitalik Buterin ile bir bağlantı olduğunu gösteren Vb 3 ad etiketli multisig cüzdan şu anda 298,5 milyon dolar değerinde 250.000 ETH’ye sahip. Bu da onu raporlama sırasında 25. en büyük ETH holder’ı yapıyor. Cüzdanın on-chain faaliyetlerine yakından bakıldığında, holder’larının Terra çöküşünün tetiklediği paniğin ortasında 16 Mayıs’ta aynı tanımlanamayan cüzdan adresine benzer bir transfer yaptığını ortaya koyuyor. Önceki işlem, aynı cüzdan adresine 30 bin ETH transferini içeriyordu. Tanımlanamayan cüzdan şu anda 76,7 milyon dolar değerinde 64.301 ETH bakiyesine sahip. Bu cüzdanın yalnızca Vb 3 adresinden transfer aldığını belirtmekte fayda var.

Transferlerin arkasında ne var?

Vitalik Buterin’e bağlı adresten gelen bu son on-chain hareketin zamanlaması da dikkatleri çekti. Çünkü, Buterin’in Uniswap V3’te USDC için 3.000 ETH takas ettiği iddialarının ortaya çıkmasından sonra geldi. Bu yüzden, işlem zamanlaması göz önüne alındığında topluluktan karışık tepkiler aldı.

Buna rağmen, Evan Van Ness adlı önde gelen bir Ethereum topluluğu üyesi, Buterin’in satışla ilişkisi olduğu iddialarını çürütmek için verdi. Ancak, bu cevap raporlardan 24 saat sonra geldi. Evan’a göre Buterin, söz konusu adresin kendisine ait olmadığını söyledi. Bu arada Vitalik Buterin konu hakkında resmi olarak hiçbir zaman konuşmadı. Bu son transfer, topluluk üyelerinin yorumlarını tetikledi. Bir satış şeklini almasa da, çıkışın arkasındaki neden soru işaretleri barındırıyor. Ayrıca, 12 gün önce 5.700 ETH aktaran anonim alıcı cüzdanının amacı hakkında da soru işaretleri var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Piyasa Bu Altcoin İşlemini Konuşuyor! Vitalik Buterin mi?