Son Dakika: Bu Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu!

Geçtiğimiz Temmuz ayında iflas eden 3AC ile bağlantılı bir Bitcoin borsası, yaklaşık bir haftadır para çekme işlemlerini askıda tutuyor. Kritik duyuru, FTX benzeri kaderle korkuttu. Sağ kalan Bitcoin borsaları da zor durumda En büyük ICO yatırım platformlarından Coinlist, yaklaşık bir hafta önce bakım gerekçesiyle askıya aldığı para çekme işlemlerini hala aktif hale getirmedi. Coinlist, bu […] Yazının devamı için Son Dakika: Bu Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu!

Son Dakika: Bu Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu!

Geçtiğimiz Temmuz ayında iflas eden 3AC ile bağlantılı bir Bitcoin borsası, yaklaşık bir haftadır para çekme işlemlerini askıda tutuyor. Kritik duyuru, FTX benzeri kaderle korkuttu.

Sağ kalan Bitcoin borsaları da zor durumda

En büyük ICO yatırım platformlarından Coinlist, yaklaşık bir hafta önce bakım gerekçesiyle askıya aldığı para çekme işlemlerini hala aktif hale getirmedi. Coinlist, bu yılın başlarında Three Arrows Capital’in (3AC) çöküşünden zarar gören şirketler arasındaydı. Hedge fonunun çöküşüyle 35 milyon dolarlık zarara uğradı.

Blockchain araştırması Wu Blockchain, bazı kullanıcıların Coinlist üzerinde işlem yapamadıklarını bildirdi:

Bazı topluluk üyeleri, en büyük kripto para kitle fonlaması platformu olan Coinlist’in para çekemediğini bildirdi. Resmi sebep, velayet ortağının bakıma girmesi, ancak bir haftadan fazla sürdü. Coinlist, 3AC çökmesinde 35 milyon dolar zarara uğradı.

Borsaya göre resmi sebep, velayet ortağının bakımdan geçmesi, ancak bu bir haftadan uzun sürdü. Coinlist özellikle, 3AC iflasının bir sonucu olarak 35 milyon dolarlık darbe almıştı. Borsa 15 Kasım’da bir tweet dizisinde, güncel durumunu kamuoyuyla paylaştı. Geçen haftanın kripto para piyasası için bir kabus olduğunu söyledi.

Coinlist, fonların kesinlikle güvenli olduğunu garanti ediyor

ICO odaklı platform, kullanıcı fonlarının kesinlikle güvenli olduğu konusunda güvence verdi. Buna ek olarak FTX ve Alameda ile ilişkisi olmadığını onayladı. Tweet’e göre Coinlist, “kullanıcının parasını izinsiz bir şekilde asla kullanmaz”.

Coinlist’in iş ortakları arasında Anchorage, Bitgo, Gemini Custody ve Silvergate Bank, Coinlist Custody yer alıyor. DCG, 2018 yılında Coinlist’in A serisi yatırım tutuna karılmıştı. Şu anda iflas etmiş olan Genesis’in Coinlist ile iş birliği yapıp yapmadığı ise belirsiz.

Coinlist iflasın eşiğinde mi?

Bazı kullanıcılar, şu anda zor durumda olan Digital Currency Group’un 2018’de Coinlist’e yatırım yaptığını söylüyor. Digital Currency Group, Grayscale ve Genesis’in arkasındaki şirkettir. Olayı takip eden Wu Blockchain, Coinlist’in Genesis ile bağlantılı olup olmadığının belirsiz olduğunu iddia ediyor. Coinlist müşteri hizmetleri, para yatırma ve çekme işlemlerinin yalnızca FLOW, MINA ve CFG için geçerli olduğunu tweetledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, kripto para borsası Poloniex’de BEP20 (BSC) stablecoin’ler için tüm işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Son Dakika: Bu Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu!