Son Dakika.. Bulgaristan`da Seçim Tarihi Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, erken genel seçimlerin tarihini 2 Nisan olarak belirledi. Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, “3 Şubat tarihinde Halk Meclisi’nin feshedilmesiyle ilgili kararname yayınlayacağını ve 2 Nisan’da parlamento seçimlerinin yapılacağını” açıkladı. Cumhurbaşkanı Rumen Radev 24 Ocak, Pazartesi günü BSP’nin hükümet kurma başarısızlığı ardından, mevcut 48. Millet Meclisinde olağan kabine imkanlarının tükendiğini belirterek, Sofya Ordu Evinden […] The post Son Dakika.. Bulgaristan`da Seçim Tarihi Belli Oldu first appeared on Balkan Haber.

Son Dakika.. Bulgaristan`da Seçim Tarihi Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, erken genel seçimlerin tarihini 2 Nisan olarak belirledi.

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, “3 Şubat tarihinde Halk Meclisi’nin feshedilmesiyle ilgili kararname yayınlayacağını ve 2 Nisan’da parlamento seçimlerinin yapılacağını” açıkladı.

Cumhurbaşkanı Rumen Radev 24 Ocak, Pazartesi günü BSP’nin hükümet kurma başarısızlığı ardından, mevcut 48. Millet Meclisinde olağan kabine imkanlarının tükendiğini belirterek, Sofya Ordu Evinden olağanüstü açıklama yaptı. Radev, Halk Meclisi 3 Şubat’ta feshelileceğini ve 2 Nisan tarihinde seçimlerin yapılacağını söyledi. Ayrıca Radev kalan sürede, milletvekillerinden, yolsuzlukla mücadele yasası, Başsavcılığın soruşturma mekanizması da dahil olmak üzere önemli yasalar ile Toparlanma ve Sürdürülebilirlik Planı ile ilgili yasalara dikkat etmelerini beklediğini ifade etti.

BSP lideri Korneliya Ninova bugün hükümet kurma yetkisini geri verdi ve böylece ülkede yeni hükümet kurma şansları tükendi

Cumhurbaşkanı öğleden sonra Merkez Seçim Komisyonu üyeleriyle bir araya geldi ve bundan sonraki seçim sürecini görüştü. Radev, devletin demokratik yapısının özgür, serbest, şeffaf ve dürüst seçimler olmadan mümkün olamayacağını öne sürdü.The post Son Dakika.. Bulgaristan`da Seçim Tarihi Belli Oldu first appeared on Balkan Haber.