Tell Me Lies — Tanıtım

Carola Lovering’in 2018’de yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanan Tell Me Lies dizisi 7 Eylül 2022’de Hulu’da izleyiciyle buluştu. 10 bölümlük sezonunu tamamlayan dizi 2. sezon onayını da aldı. Meaghan Oppenheimer … devamı →

Tell Me Lies — Tanıtım

Carola Lovering’in 2018’de yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanan Tell Me Lies dizisi 7 Eylül 2022’de Hulu’da izleyiciyle buluştu. 10 bölümlük sezonunu tamamlayan dizi 2. sezon onayını da aldı.

Meaghan Oppenheimer (Queen America) imzalı dizinin yönetici yapımcıları arasında Emma Roberts, yapım şirketleri arasında 20th Television bulunuyor. Bölümler ülkemizde Disney+ Türkiye bünyesinde yer alıyor.

Genç bir kadının ve çekici olmak konusunda iyi olan bir erkeğin arasındaki ilişki  üzerine kurulu Tell Me Lies; toksik aşkı, acımasız hırsı, takıntıyı, beklenmedik ihaneti ve daha fazlasını konu alan bir gençlik draması.

Grace Van Patten ve Jackson White’ın başrolünde yer aldığı dizinin ana kadrosunda Alicia Crowder, Benjamin Wadsworth, Catherine Missal, Gabriella Pession, Spencer House, Sonia Mena, Branden Cook gibi isimler bulunuyor. Katey Sagal (2) ve Jessica Capshaw (3) ise ikilinin anneleri olarak kısa süreli rol alıyorlar.

Konusu:

Kaliforniya’daki küçük denebilecek bir üniversitenin kampüsündeyiz. Lucy Albright, Long Island’dan ve kendince haklı sebeplerden tavırlı olduğu annesinden uzaklaşarak ilk yılına başlamak üzere okula gelir. Yeni arkadaşlar, dersler ve tabii ki partiler derken bu sırada karizmatik, bir ölçüde gizemli ve karmaşık Stephen DeMarco ile tanışır. Stephen ise okuldaki yeni yılına başlayan, popüler ve belli bir çevreye sahip, geleceğini sağlam temellere oturtmaya çalışırken geçmişindeki bazı olayların saklı kalmasını isteyen bir genç olarak öne çıkıyor.

Tell Me Lies, okul ve okul sonrası da dahil olmak üzere 8 yıla yayılan biçimde, birbirlerinin hayatını kökünden değiştiren Stephen ve Lucy’nin ateşli ama yıkıcı ilişkisini geniş çaplı biçimde anlatıyor. Bunu yaparken onların ilişkisinin etkilediği etraflarındaki kişileri de buna dahil ediyor.

Tell Me Lies, kötü olmayan anlamda sakin tempoda ilerleyen ve kadrosu genelde kariyerinin başlarında denilebilecek genç isimlerden oluşan bir yapım. Bölümlerin 50-60 dk. aralığında sürmesi bence birazcık fazla ama bir noktadan sonra pek de fark etmez oldu. İzlediğim kadarıyla memnunum diyebilirim.

Bahsetmiş olayım, bunlar durup dururken sevişmeye başlayanların da olduğu bir yapım. Çat diye araya sevişme sahnesi sokuvermesi mi yoksa birbirlerinin boğazına yapışması gerekirken kendilerini bir anda yatakta bulmaları mı daha akıllara durgunluk verici onu merak eder oldum bir noktadan sonra. Abartı olmamakla birlikte 18+ yani.

Lucy ya da Stephen dışındaki genç karakterleri pek umursamasam da yer doldurmasını bildiler bence. Gençlik dizilerinden tanıdık gelen karakterler etrafta dolanıyor sayılır aslında… Yalnız sadece gönül anlamında değil, dizideki çoğu ilişki kendi çapında toksikti. Bu da nihayetinde anlatmak istedikleri noktalardan biri, o yüzden şaşırılası değil tabii. Gidişat öyle her tarafından sürpriz çıkan türden olmasa dahi olduğu kadarı da işimi gördü.

Ben başlarda tek sezonluk bir hikaye olduğunu düşünüyordum, sezonun ikinci kısmını izlerken hemen toplamayacaklarını fark ettim. Nihayetinde öyle de oldu zaten. Kitap uyarlaması olduğuna göre dizinin sonuna dair belli bir planları vardır diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla bunların toksik gruplarındaki ilişki yumağının nereye varacağını/varmayacağını şimdilik sabırla bekliyorum.

Durum böyle. İyi seyirler.