XTRABYTES Nedir? XBY Ne İşe Yarar?

XTRABYTES nedir? XTRABYTES (XBY), Dapp’lerin herhangi bir programlama dili ile yaratılmasını sağlayan bir Blockchain protokolüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede XTRABYTES nedir, ne sunar, XBY coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak edilen soruları yanıtladık. Şimdi gelin merkeziyetsiz uygulama (Dapp) geliştiricilerine avantajlar sunan bu projeyi birlikte inceleyelim. XTRABYTES nedir? XTRABYTES, kullanıcılara mevcut […] Yazının devamı için XTRABYTES Nedir? XBY Ne İşe Yarar?

XTRABYTES Nedir? XBY Ne İşe Yarar?

XTRABYTES nedir? XTRABYTES (XBY), Dapp’lerin herhangi bir programlama dili ile yaratılmasını sağlayan bir Blockchain protokolüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede XTRABYTES nedir, ne sunar, XBY coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak edilen soruları yanıtladık. Şimdi gelin merkeziyetsiz uygulama (Dapp) geliştiricilerine avantajlar sunan bu projeyi birlikte inceleyelim.

XTRABYTES nedir?

XTRABYTES, kullanıcılara mevcut Blockchain ağlarından daha iyi şartlar sunmayı amaçlayan kapsamlı bir platformdur. Bu platform kendi Blockchain ağı ile rakiplerinden daha yüksek hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlar. Ekosistem, bu gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcıların merkeziyetsiz uygulama (Dapp) oluşturmasını desteklemeyi amaçlamaktadır. Platform üzerindeki Dapp’ler, var olan hemen hemen tüm popüler programlama dilleri ile yazılabilmektedir. Programlama dillerinin çeşitliliği, platformun her geliştiriciye hitap etmesini sağlamaktadır.

XTRABYTES, bu özellikleri kendi Blockchain ağının konsensüs algoritması aracılığıyla yapar. Buna göre platform, Proof-of-Signature isimli, özel bir konsensüs mekanizmasına sahiptir. Ek olarak ekosistem, koddan bağımsız API’leri ve teknik destek içeren kullanıcı arabirimlerini barındırmaktadır. Proje, tamamen Dapp’ler için iyi bir ekosistem yaratma üzerine kuruludur. Yüksek ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik ile her türlü geliştirici ve kullanıcı platformdan fayda sağlayabilmektedir. Sonuç olarak platform, özelleştirilmiş hizmetlerin konuşlandırıldığı ve kullanıldığı bir ekosistemdir.

XTRABYTES ne sunar?

XTREBYTES, kullanıcıların, özel Dapp’ler oluşturmalarını ve dağıtmalarını sağlar. Bunun için, son derece özelleştirilebilir bir platform olarak çalışır. Kullanım kolaylığı ve esneklik ağın merkezindedir. Ağ, uygulama geliştirme sürecini kısaltmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, kullanıcıların projelerini kolay ve hızlı bir şekilde başlatmalarına olanak tanır. Platformun verimliliği, tüm kripto para ekosisteminde uygulama ve servisler için host olarak hizmet vermesinden gelir. Tüm uygulamalar ve hizmetler, güvenlik ve ölçeklenebilirlik avantajlarıyla çalışır. Proof-of-Signature ve uygulama modülleri kullanıcıları destekler.

XBY nedir? Ne işe yarar?

Genellikle olduğu gibi, bu ekosistem de kendi yerel kripto para birimine sahiptir. XTREBYTES’ın yerel varlığı, kripto piyasasında XBY kodu ile yer almaktadır. Bu altcoin’in ana amaçları, ağ işlem ücretlerini karşılamak, ağ üzerinde modüler hizmetler elde etmek ve STATIC düğüm sahipleri için bir gelir akışı işlevi görmektir. Bununla birlikte XBY fiyat hareketi, platform üzerine kaç tane dApp inşa edileceğine bağlıdır. Gelecekte daha fazla uygulama ağa eklenirse, XBY coin’in değerinin artması mümkündür.

XTRABYTES nedir? XBY nasıl alınır?

XTRABYTES mevcut olarak Finexbox kripto para borsasında alınıp satılabilmektedir. Bu nedenle XBY satın almak isteyenler, Finexbox’a erişmeli ve üye olmalıdır. Bunu yapmalarının ardından, cüzdanlarına para yatırarak kripto para birimi için alım emri vermeleri mümkündür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için XTRABYTES Nedir? XBY Ne İşe Yarar?